Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi

Wyszukiwarka

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do wersji  kontrastowej serwisu

Menu główne

Monitoring powietrza
Łódź, Gdańska 16
PM10 (pył): b.d. [µg/m3]   /   Ozon: b.d. [µg/m3]   /   NO2: b.d. [µg/m3]


Monitoring powietrza
Łódź, Czernika 1/3
PM10 (pył): b.d. [µg/m3]   /   Ozon: b.d. [µg/m3]   /   NO2: b.d. [µg/m3]


Monitoring powietrza
Piotrków Tryb., Krak. Przedmieście 13
PM10 (pył): b.d. [µg/m3]   /   Ozon: b.d. [µg/m3]   /   NO2: b.d. [µg/m3]


 
Przejdź do: Elektroniczna skrzynka podawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

24 luty 2017
23 lutego na zamku w Uniejowie pod patronatem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi odbyły się warsztaty dla kadry zarządzającej zakładów dużego i zwiększonego ryzyka wystąpienia awarii przemysłowej zorganizowane przez firmę Automatic Systems Engineering Sp. z o.o.
Tytuł warsztatów „Aktywny lider kultury bezpieczeństwa w zakładzie przemysłowym” promował nowoczesne podejście do zagadnień związanych z zapobieganiem poważnym awariom i bezpieczeństwem procesowym, nie oparte wyłącznie na przygotowaniu wymaganych prawem dokumentów.
Spotkanie otworzył Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska – Pan Piotr Maks, który witając zgromadzonych gości podkreślił rolę kultury bezpieczeństwa w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Wykład inauguracyjny pt.” Kultura bezpieczeństwa inwestycją w markę firmy" wygłosił prof. Adam Markowski reprezentujący Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Z kolei Krzysztof Wójcik łódzkiego WIOŚ przedstawił prezentację „Co mi grozi jeśli…? czyli krótki poradnik managera o sankcjach za zanieczyszczanie środowiska, a Marcin Jaros również z łódzkiego WIOŚ zaprezentował praktyczne aspekty związane z wdrożeniem dyrektywy SEVESO III w przedsiębiorstwach. Pan Ireneusz Rogala reprezentujące spółkę ASE w bardzo ciekawy sposób omówił kwestie przywództwa w zakresie bezpieczeństwa w tworzeniu pozytywnej kultury bezpieczeństwa w przemyśle. Kolejne zaprezentowane zagadnienia dotyczące zarządzania ryzykiem w zakładach z punktu widzenia ubezpieczyciela zaprezentował dr inż. Dariusz Gołębiewski reprezentujący grupę PZU. Na zakończenie przedstawiciele firmy ASE zaprezentowali praktyczne narzędzia wspomagające proces zarządzenia bezpieczeństwem w zakładach. Warsztaty zakończył panel podsumowujący, w trakcie którego uczestnicy zastanawiali się wspólnie, czy aktywność lidera bezpieczeństwa przynosi trwałe korzyści w organizacji.

Do góry

{registry}

Przejdź do: Norway GrantsPrzejdź do: GIOŚ Portal o jakości powietrza

Menu dolne

Zamknij